SAPERE AUDE

"Sukces i szacunek zdobywa się pracą i osobistym zaangażowaniem"  

flaga rp

Łowczówek 2018

Dnia 9 listopada 2018 roku odbył się jubileuszowy XXX Złaz Szlakami Legionistów Polskich "Łowczówek". Jak co roku, uczniowie naszego liceum wzięli  w nim udział.

Po przejechaniu pociągiem trasy z Tarnowa do Tuchowa , wyruszyliśmy w drogę czarnym szlakiem na cmentarz pod Łowczówkiem. Przyjemna atmosfera, która towarzyszyła nam podczas marszu na całej trasie sprawiła, że droga zbytnio się nie dłużyła. 

Po dotarciu na miejsce zjedliśmy kiełbaskę z grilla i wypiliśmy ciepłą herbatę. Następnie wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających bitwę pod Łowczówkiem. Nasza szkoła kolejny raz otrzymała nagrodę za największą liczbę uczestników złazu. Dziękujemy wszystkim za udział w Złazie.

W tym roku do Łowczówka udało się 92 uczniów naszego liceum, a opiekunami byli mgr Wojciech Krakowski, mgr Ewa Dembicka, mgr Paweł Gucwa, mgr Alina Pondel, mgr Katarzyna Kliś, mgr Tomasz Zaucha, mgr Marzena Tatarczuch.

 ŁowczówekŁowczówek 2

Witamy

na stronach
I Liceum Ogólnokształcącego
w Tarnowie.

Jest to najstarsze tarnowskie liceum i jedna
z siedmiu najstarszych tego typu szkół w Polsce.

455 lat tradycji

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Brodzińskiego
w Tarnowie

jest wśród 500 najlepszych liceów
w Polsce sklasyfikowanych
w
Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2018".

sukcesy

chor

radio szkolne2

Edukacja prawna

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu