W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 1a intensywnie rozwijali swoje historyczne zainteresowania.

W ramach zajęć szkolnych, wraz z Panią Marzeną Koterbicką-Borys dwukrotnie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez pracowników Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie mieli możliwość zapoznać się między innymi z kulturą wikingów, zwyczajami żywieniowymi starożytnych Rzymian, rolą kobiet w średniowieczu oraz rozwojem kolei w XIX wieku.

Ponadto pierwszoklasiści odwiedzili Muzeum Diecezjalne w Tarnowie, najstarszą taką placówkę w Polsce, w której poznawali tajemnice sztuki gotyckiej i renesansowej. Oprowadzał ich sam uczeń I „a”, Kacper Szymański, który jest jednocześnie przewodnikiem w tej instytucji. Klasa wzięła również udział w wyjątkowych warsztatach w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, podczas których młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat rozmaitych aspektów powstania styczniowego w naszym regionie.

Wszystkie te niecodziennie lekcje, stanowiące okazję do poznania historii zarówno w wymiarze akademickim, jak i praktycznym, z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów.