Warsztaty matematyczne dla uczniów zdolnych

UJ logo mWe wtorek  20 czerwca 2017 r. kilkunastu uczniów  uzdolnionych matematycznie wzięło udział w kolejnych już warsztatach matematycznych, które odbyły się  w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat :

  • „Nierówność Muirheada”mgr Adam Białożyt
  • „Pendolino czy Polskibus, czyli modelowanie matematyczne na przykładzie modelu

 cena-czas”- mgr Barbara Ciesielska

  • „Niekonwencjonalne dowody małego twierdzenia Fermata” - mgr Piotr Miska

Nauczyciele opiekunowie w tym czasie spotkali się z dr Tomaszem Kobosem i wysłuchali wykładu „Przekształcenia algebraiczne w zadaniach olimpijskich”.

Były to ostatnie już w tym roku szkolnym warsztaty  matematyczne w ramach  programu  IM UJ zmierzającego do popularyzacji matematyki  i objęcia opieką uczniów uzdolnionych matematycznie.

Zakończenie Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej 2017

Zdecydowane zwycięstwa odniosły nasze drużyny  dziewcząt  i chłopców w tegorocznej edycji Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej, w której startowało ponad 200 zawodników, reprezentujących  szkoły powiatu tarnowskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało 8  zespołów dziewcząt  i 11 zespołów chłopców .

Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa 44 zawodniczek i zawodników. Zawody rozgrywane były systemem 8 rund  w konkurencji karabinu i pistoletu pneumatycznego.

Wyniki indywidualne w kategorii dziewcząt:

Pistolet pneumatyczny: I miejsce – Monika Godyń (I B); II miejsce Dominika Grabeus ( III H), IV miejsce – Wiktoria Pajor ( I D)

Karabin pneumatyczny: I miejsce- Olga Wąż (III A); III miejsce- Monika Armatys  (III C); IV miejsce- Justyna Szlosek (I B);  V miejsce – Magdalena Madej (I C); VI miejsce- Julia Przepióra (II B),   VIII miejsce – Joanna Maliga (I E);  IX miejsce- Patrycja Bojdo (IIA)

W kategorii chłopców:

Pistolet pneumatyczny: I miejsce – Piotr Mordawski (IIIE); II miejsce Jakub Adamczyk ( III H), IV miejsce- Biernat Daniel (I B).

Karabin pneumatyczny: III miejsce – Karol Pajdo (II B), V miejsce- Damian Derlęga (I H) B), VII miejsce- Michał Kopacz (III E), VIII miejsce – Przemysław Zaklikiewicz (II F);  X miejsce – Jan Ramian (III C).

Ta dominacja przełożyła się na wyniki zespołowe. Nasze dziewczęta zdeklasowały rywalki z innych szkół, wygrywając różnicą aż 443  pkt. nad kolejnym zespołem, natomiast chłopcy zwyciężyli również z dużą przewagą 133 pkt.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się 23 czerwca 2017r. o godz. 9:30 w hali sportowej I LO. Uroczystość poprzedzona będzie Mszą św. w Katedrze o godz. 8:00.

I LO z tytułem Szkoły Praworządności

W dn. 03.04.2017 r. na Zamku Golubskim, podczas III Kongresu COPTIOSH, nastąpiło podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 roku. Nasza szkoła, dzięki pracy nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie oraz uczniów odnoszących sukcesy olimpijskie w olimpiadach społeczno - prawnych, znalazła się w grupie placówek, które zajęły miejsca LI-C i tym samym uzyskała status Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2017 roku. Jest to tym samym potwierdzenie, że I LO to szkoła, w której edukacja społeczna, europejska, prawna, historyczna i/lub z dziedziny praw człowieka, stoi na wysokim poziomie.

Link do VI Rankingu 2017 roku: http://coptiosh.eu/VI-Ranking-2017-za-rok-szkolny-2015-16_589.html

logo szkola praworzadnosci

 

 

Absolwent I LO w komisji konkursowej PAN

8 czerwca odbył się organizowany przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie konkurs dla młodych naukowców na wykład popularyzujący naukę, zaś w komisji konkursowej, oprócz pracowników naukowych IFJ zasiadał nasz obecny abiturient - Jakub Ramian z klasy III H.

Dofinansowanie z PFRON

Urząd Miasta Tarnowa informuje, że w ramach programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, osoby niepełnosprawne, mogą otrzymać pomoc w formie dofinansowania do kosztów związanych z pobieraniem nauki na poziomie wyższym. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Laury w konkursie IPN

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego Weronika Maciejko i Magdalena Madej z klasy I C zostały laureatkami V edycji Konkursu pt. „Kresy- polskie ziemie wschodnie w XX wieku” organizowanego przez oddział IPN w Krakowie.
Uczennice na konkurs przygotowały pracę o policjantach z Nieświeża zamordowanych w 1940 przez NKWD. Opiekunem uczennic jest mgr Anna Żak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zwycięstwo w Pikniku Geograficznym

Nasi uczniowie, DAWID MIGACZ z kl. 2k oraz KACPER CZARNIK z kl. 1d pokonując reprezentacje pozostałych szkół wygrali XVII Piknik Geograficzny! Konkurs odbył się 8.06.2017r w Tarnowie. Licealiści wykazali się ogromną wiedzą w części pisemnej – teście geograficznym oraz szybkością i świetną orientacją w terenie w części sprawnościowej – turnieju topograficznym. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów jest mgr Maria Szwedo.

Wyróżnienia uczniów I LO w "Kangurze matematycznym 2017"

W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu "Kangur matematyczny" uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia.

W kategorii JUNIOR (uczniowie klas pierwszych) wyróżnienie otrzymał Andrzej Wicherek (1h).

W kategorii  STUDENT (uczniowie klas drugich i trzecich) wyróżnienia  otrzymali : Dawid Migacz (2k), Ireneusz Sobol (2k)Karolina Świerczek (3b).

Opiekunami uczniów są :  dr Beata Milówkamgr Danuta Srebro oraz mgr Renata Żywiec.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w roku szkolnym 2017/2018.

Awans strzeleckich zespołów I LO do Finału Centralnego w zawodach „O Srebrne Muszkiety 2017”

Miejsca naszych uczniów w zawodach strefowych:

Indywidualnie dziewczęta: I miejsceJoanna Maliga (I E); II miejsceOlga Wąż (III A); III miejsceJulia Przepióra (II B). Drugi i trzeci wynik zawodów strzeliły startujące poza konkursem  Magdalena Madej (I C) i Justyna Szlosek (I B).

Indywidualnie chłopcy: I miejsceKarol Pajdo (II B); II miejsceDamian Derlęga (I H); V miejscePrzemysław Zaklikiewicz (II F).

Zespołowo – I miejsce dziewcząt i chłopców.

W wojewódzkich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2017” , rozegranych 23 maja, startowało 12 drużyn dziewcząt oraz 12 drużyn chłopców. Kolejny raz nasze zespoły okazały sią najlepsze i  wywalczyły awans do Finału Centralnego, który ma zostać rozegrany w miesiącu wrześniu. Nasi strzelcy zajęli również wszystkie miejsca na podium. Wyniki poszczególnych zawodników:

 I miejsceOlga Wąż , II miejsceJulia Przepióra , III miejsceJoanna Maliga, V miejsceJustyna Szlosek , VI miejsceMagdalena Madej.

I miejsceKarol Pajdo, II miejscePrzemysław Zaklikiewicz, III miejsceDamian Derlęga.

W klasyfikacji zespołowej nasze dziewczęta uzyskały 1700 pkt, wyprzedzając ZSEG Tarnów o 195 pkt, natomiast chłopcy wygrali z wynikiem 1689 pkt wyprzedzając XVI LO Tarnów o 150 punktów.

Kwalifikację do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w lipcu w Warszawie,  uzyskali nasi  juniorzy  młodsi: Joanna Maliga, Justyna Szlosek, Magdalena Madej Damian Derlęga.

Do Mistrzostw Polski Juniorów zakwalifikowali się: Julia Przepióra i Karol Pajdo, który w III Rundzie Pucharu Polski uzyskał życiowe rezultaty, w tym srebrny medal w finale konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu