5 listopada w I LO odbył się I etap ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych przeprowadzonej w formie zdalnej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zwycięzcy olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Ponadto laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy" na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: Chemia, Chemia medyczna i Chemia zrównoważonego rozwoju.

Do kolejnego etapu, który odbędzie się 10 grudnia, również zdalnie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

z klasy maturalnej 3Cg: Justyna Słota, Maciej Tyralik, Jakub Mikosz;
z klasy 3C: Agnieszka Karaś, Julia Jeż;
z klasy 2C: Wiktor Broda;
z klasy 1C: Jan Szarek, Nina Hajdo, Wiktoria Rusiecka, Martyna Zgłobiś;
z klasy 1B: Ludwa Maksymilian i Kinga Świerczek.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Opiekunami uczniów są: dr inż. Agnieszka Kubala, dr inż. Renata Adamiak i mgr Magdalena Świądro- Piętoń