Międzynarodowe spotkania w I LO

pnwm
Już wkrótce odbędzie się kolejne międzynarodowe spotkanie w I LO. Jak co roku gościć będzie u nas grupa młodzieży z Gemeinschaftsschule w Moelln koło Hamburga. Spotkania te odbywają się w ramach wymiany uczniowskiej wspieranej finansowo przez organizację Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Polscy uczniowie będą gościć w swoich domach niemieckich kolegów oraz wspólnie realizować z nimi ciekawy program tygodniowego spotkania. W planach jest min.: zwiedzanie Krakowa, muzeum „Fabryka Schindlera”, gry integracyjne w kopalni soli w Bochni, warsztaty w tarnowskim Ratuszu oraz oficjalna wizyta w Urzędzie Miasta Tarnowa.
W ramach rewizyty uczniowie I LO polecą do Moelln już w czerwcu, aby tam zwiedzać Berlin, Hamburg, Lubekę i wiele innych pięknych i ciekawych miejsc.
Wszystkich chętnych do udziału w wymianie w kolejnym roku szkolnym prosimy o zgłaszanie się do opiekunów wymiany.

/Iwona Stec Bień, Bogusława Świderska/