W piątek 11 marca 2022 r. grupa uczniów pasjonujących się szachami wzięła udział w II Drużynowym Turnieju Szachowym Szkół Średnich o puchar Starosty Tarnowskiego odbywającym się w Łęgu Tarnowskim.

W turnieju wzięło udział 20 drużyn, z czego dwie reprezentowały I Liceum. W pierwszym składzie wystąpili: Maksymilian Czerniak 3B, Łukasz Kubacka 3B, Kacper Wielgat 3B, Kacper Polak 3D i zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo Maksymilian Czerniak został nagrodzony pucharem za wynik indywidualny. W drugim składzie znaleźli się: MiłoszSurmacz 2B, Anna Markiewicz 1E, Kinga Świerczek 1B, Maksymilian Słota 1E i zakończyli turniej na 8 lokacie. Opiekunem uczniów podczas zawodów była pani mgr Barbara Mikulska.