Małopolska Noc Naukowców 2017 w I LO

MNNW piątek 29 września, już po raz dziewiąty w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców pracownie I Liceum odwiedziły rzesze gości.

Odwiedzający mogli wziąć udział w pokazach wielu doświadczeń i eksperymentów prezentowanych i przygotowanych przez uczniów, absolwentów oraz nauczycieli I LO w Tarnowie. W pracowniach: biologicznej, chemicznej, geograficznej, fizycznych i matematycznych oraz w Auli szkolnej każdy z gości miał okazję do samodzielnego wykonania prostych doświadczeń, w wielu wypadkach ilustrujących podstawowe prawa przyrody, spotkać żywe okazy fauny, poczuć atmosferę dalekich krajów czy połamać sobie głowę i ręce w rozwiązywaniu przeróżnych zadań i problemów.

Na korytarzach prezentowało się szkolne koło PCK, ustawione były postery z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii i bankowości przygotowane przez p. Pawła Warzechę.  oraz zdjęcia prezentujące ciekawe zjawiska fizyczne. Na kilku tablicach można było zmierzyć się ze złudzeniami optycznymi przygotowanymi przez matematyków.

Dodatkową atrakcją były moduły ogniw fotowoltaicznych prezentowane przez firmę Bruk-Bet Solar.

Niekonwencjonalny sposób ukazania piękna trudnych zagadnień matematyczno-przyrodniczych, to dzieło czternastu nauczycieli i grupę 120 uczniów naszej szkoły.

Biologia – B. Chumińska, M. Pis, M. Ziemian

Katarzyna Gniewek, Inga Jarosz, Oliwia Maciaszek, Natalia Noga, Justyna Starzyk, Przemysław Zaklikiewicz (3f), Tomasz Łątka, Magdalena Madej, Maciej Magierski, Gabriela Marszałek, Julia Marszałek, Kornelia Przebięda, Jakub Ryczek, Katarzyna Sąsiadek, Krystian Sarad, Wojciech Sutkowski (2c), Magdalena Armatys, Karolina Oleksy, Magdalena Pyrek (2f).

Chemia – R. Adamiak, A. Kubala, M. Ilków

Sylwia Onak, Dominik Sempek (3c), Monika Flis, Paulina Guc, Michał Janas, Aleksandra Klisiewicz, Monika Korzeniowska, Justyna Starzyk (3f), Fidowicz Klaudia, Weronika Maciejko, Daria Michalik, Patrycja Mikrut, Patrycja Sztorc, Aleksandra Wajda, Aleksandra Wal, Andżelika Ziaja (2c), Krystian Skowron, Jakub Żołądź (1c).

Matematyka – I. Jodłowska, J. Buczek, R. Łyskawa

Kinga Baryczka, Aleksandra Biskupska, Adrianna Niziałek (3b), Aleksandra Czapla, Bernadetta Stasica (3g), Natalia Augustyn, Barbara Bizacka, Chłopek Wiktoria, Małgorzata Janicka, Marcin Kamykowski, Julia Kozak, Aleksandra Kozioł, Aleksandra Prajer, Stasiowska Monika, Bartłomiej Sztorc, Olga Śmistek, Katherina van Elk (2e), Piotr Dobraniewski, Gabriela Leśniowska, Bartosz Mazur, Natalia Starzyk, Bartłomiej Stec (1a), Jakub Basta, Aleksandra Czekaj, Kinga Dulęba, Paulina Król, Aleksandra Pałucka, Wioletta Szara, Gabriela Tomasik (1d), Karolina Gniadek Patrycja Skruch, Justyna Słonina, Weronika Wrona (1e).

Fizyka i astronomia – M. Lipiński, W. Rejkowicz

Dawid Baran, Krzysztof Kasztelewicz, Kamil Kędras, Przemysław Rusin, Tomasz Szczerba (3b), Dawid Migacz (3k), Zofia Basta, Aleksandra Biedroń, Tomasz Brożek, Monika Godyń, Damian Herduś, Michał Hyży, Agata Juszczyk, Filip Linard, Michał Mazgaj, Kacper Moździerz, Radosław Racięga, Natalia Sumara, Justyna Szlosek, Agnieszka Szostak, Michał Surmacz, Bartosz Sroka, Mikołaj Wielgat, Karol Zając (2b), Dominik Grela, Kacper Karczmarz, Aleksandra Kowalska, Kozioł Małgorzata, Jakub Krzemień, Dawid Olchowy, Katarzyna Potok, Karolina Płaneta, Monika Podraza (2h), Antoni Chudy, Marcin Kosiba, Kajetan Legawiec (1b).

Geografia – R. Bartosik, M. Szwedo

Piotr Gawlik, Piotr Siwek, Dominika Wałaszek, Radosław Wałaszek (absolwenci), Jakub Mikrut (absolwent III LO), Katarzyna Bednarz, Kacper Czarnik, Kuta Anna, Adrian Moździerz, Wiktoria Pajor, Renata Plebanek (2d), Eltion Piątek (1d).

 

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu