Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II na scenie

W poniedziałek 4 grudnia mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie, które było już ostatnim etapem projektu "Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II". Jego celem było zachęcenie do zatrzymania się i zamyślenia nad wartościami, które kierują naszym życiem. Spośród wielu ważnych dla nas życiowych wartości, uczniowie wybrali tę, z której wyrastają wszystkie inne - miłość... Inspiracją do krótkiej medytacji nad miłością stały się teksty Jana Pawła II - jego poezja oraz fragment dramatu "Przed sklepem jubilera". Całość była przeplatana piosenkami, które powstały na podstawie twórczości Jana Pawła.

Cały projekt powstawał we współpracy z uczniami VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, dlatego gościliśmy w naszych murach uczniów pobliskiego liceum, którzy zasiedli na widowni, a także wzięli udział w przedstawieniu. Spektakl tworzyli uczniowie I LO: Joanna Smoła, Natalia Starzyk, Wojciech Jasiak, Ireneusz Sobol, Paweł Majcher, Jan Wojnar, Monika Maćko, Edyta Skiba, Piotr Borowiec, Rafał Sowiński, Krystian Karyta, Mariusz Golec, Kacper Szostak oraz z VII LO Edyta Uriasz i Gabriela Kukla. Gościnnie wystąpiła również s. Anna Tarnowska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii. Nad całością czuwała s. Agnieszka Lampasiak.