W ostatnim czasie biblioteka szkolna wzbogaciła się o 69 nowych książek zakupionych dzięki Fundacji I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie „Semper Primus”.

Są to głównie nowości wydawnicze, lektury, ale także opracowania naukowe, z których korzysta liczna grupa uczniów przygotowujących się do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Po 21 latach Fundacja zakończyła swoją działalność. Na przestrzeni tych lat wielokrotnie, realizując jedno ze swoich założeń programowych, udzielała nam wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki, dzięki czemu księgozbiór wzbogacił się o 396 woluminów.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Fundacji „Semper Primus” Krzysztofowi Horbacewiczowi za wieloletnią współpracę z biblioteką i  udzielone nam wsparcie.

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
     że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
     jest tym, co naprawdę warto robić”
                                                Carroll Lewis