Zmarł Aleksander Czarnecki

alekczarneckiZ głębokim żalem informujemy, że 28 lutego 2018 r. zmarł niespodziewanie, po krótkiej chorobie, Aleksander  Czarnecki - absolwent naszej szkoły, I LO w Tarnowie (2009 – 2012).

Był uczniem wybitnie uzdolnionym matematycznie, startował w wielu konkursach i olimpiadach z matematyki i fizyki. W roku 2011 został laureatem srebrnego medalu w XXXIII Konkursie Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego za pracę Problem pewnych ciągów organizowanym przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Po ukończeniu studiów matematycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie został pracownikiem Instytutu Matematyki UJ i rozpoczął studia doktoranckie.

W ostatnich latach prowadził w naszej szkole zajęcia Olimpijskiego Koła Matematycznego dla uczniów uzdolnionych matematycznie.