flaga rp

Katyń - pamiętam

Dnia 13 kwietnia 2018 r. w Tarnowie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. W 78. rocznicę tego tragicznego wydarzenia hołd pomordowanym oddali uczniowie tarnowskich szkół, nauczyciele, a także przedstawiciele organizacji patriotycznych. Aleja Dębów Katyńskich powstała w 2009 r. Każdy z 34 dębów rosnących w alei poświęcony jest jednej osobie - ofierze zbrodni NKWD. Opiekę nad drzewami sprawują uczniowie i nauczyciele tarnowskich szkół. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów konkursu „Ofiary Katynia ziemi tarnowskiej”, organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa i XXI Liceum Ogólnokształcące. W kategorii prac pisemnych wyróżnienie otrzymała uczennica I LO- Justyna Bajorek. Opiekunem była mgr Joanna Kogut. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.