Wielkim sukcesem zakończyła się akcja charytatywna organizowana przez cztery uczennice z klasy 4c: Aleksandrę Kowal, Marlenę Leżoń, Wiktorię Sokołowską, Zuzannę Minor, pod opieką s. Agnieszki Lampasiak.
Pomysł na zbiórkę pluszaków dla służb z oddziałów ratowniczych, policji i straży pożarnej powstał w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii,  w której uczniowie tworzą  własny projekt społeczny. Zbiórka trwała od 16 do 31 stycznia, ale maskotki napływały jeszcze długo później, ponieważ do działania włączali się uczniowie wielu szkół z Tarnowa i innych miast Polski, jak i osoby prywatne czy instytucje. Ponad 10 000 dzieci będzie mogło w trudnej chwili przytulić się do maskotki, by lepiej poradzić sobie z przeżyciami w trakcie traumatycznej dla nich sytuacji.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i okazanie pięknego odruchu serca.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z oficjalnego zakończenia akcji, przygotowanego przez telewizję tarnovska.tv

Więcej o samym projekcie można przeczytać na profilu FB