flaga rp

Sukces w finale Konkursu Prac Matematycznych

Miło nam poinformować, że uczeń Dawid Migacz (IIIk) reprezentował naszą szkołę w finale Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych podczas 43 Małopolskiej Sesji Matematycznej Szkół Ponadpodstawowych, która odbyła się 26 kwietnia br. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Podczas tego matematycznego święta przedstawił on pracę pt. Wartość Shapleya w grach koalicyjnych i otrzymał nagrodę II stopnia. Opiekunem ucznia była dr Beata Milówka.

Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko siedem wyróżnionych prac, a poziom rywalizacji był (zdaniem Jury konkursowego) niezwykle  wysoki i bardzo wyrównany. Wszystkie  prace finałowe dotyczyły ciekawych i niespotykanych na co dzień w szkole problemów matematycznych, a  ich prezentacje były nadzwyczaj starannie przygotowane. Autorzy prac musieli także odpowiedzieć na pytania zadawane przez członków jury lub publiczność.

Tym bardziej gratulujemy naszemu (już) absolwentowi, a pozostałych uczniów zachęcamy do zmierzenia się z wymaganiami tego konkursu w przyszłym roku.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu