W sobotę 18 marca na Jasnej Górze odbyła się gala rozdania nagród laureatom XIX Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pro-life "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" o nagrodę im. ks. Jerzego Popiełuszki.
Do konkursu można było przystąpić w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej. Praca plastyczna wykonana przez Olivię Łabno z klasy 2b zajęła pierwsze miejsce!
Warto podkreślić, że w tym roku na konkurs przesłano aż 135 prac. Dwoje uczniów z klasy 1a - Anna Ćwik i Patryk Wałaszek otrzymało wyróżnienie w kategorii literackiej za wspólnie napisane opowiadanie, które można przeczytać tutaj.
Rozdanie nagród odbyło się podczas Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka na Jasnej Górze, podczas której wysłuchaliśmy świadectwa rodziny wychowującej niepełnosprawnego syna, a także ciekawych prelekcji o aktualnych wyzwaniach, jakie stoją przed ruchami pro-life. Centralnym punktem spotkania była Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu, pod przewodnictwem bpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.
Gratulujemy naszym uczniom wrażliwości i zachwytu nad pięknem ludzkiego życia.