23 marca 2023 r. w siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Tarnowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Wolontariat w praktyce szkolnej”.

Jej organizatorami były: Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Tarnowie, Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. W konferencję zaangażowały się także uczennice naszej szkoły, które przedstawiły wraz z uczniami innych szkół średnich Tarnowa zamieszkującymi w Bursie Międzyszkolnej w Tarnowie spektakl pt. „Podnieś głowę”. Projekt „Podnieś głowę” wygrał XV edycję Ogólnopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. W spektaklu, któremu przyświecały słowa św. Jana Pawła II: „Wstań! Nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach. Żyj wyprostowany” uczniowie zwrócili uwagę na problemy z jakimi mierzy się współczesny człowiek. Lekarstwem na wiele z nich może być bezinteresowne dobro, do świadczenia którego każdy z nas jest wezwany.