Blisko 200 osób wzięło udział w tegorocznych złazie integracyjnym "Powitanie bociana", który w tym roku odbył się w Zakliczynie. Organizatorem wyprawy było Koło PTTK „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gieraut w Tarnowie.

W spotkaniu wzięli udział także uczestnicy ze współpracujących z SOSW różnych warsztatów terapii zajęciowej oraz wolontariusze SP w Zakliczynie. Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu wolontariuszy pod opieką s. Agnieszki Lampasiak i p. Olgi Jędrusiak.

Uczestnicy podzieleni w drużyny mogli poznać zakątki Zakliczyna, rezerwat Styr, grodzisko w Zawadzie Lanckorońskiej, zamek Melsztyn, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach i pobliski dworski park. Dzieci, młodzież i dorośli uczestnicy złazu mimo różnych niepełnosprawności dzielnie pokonywali strome podejścia i zabłocone szlaki. Po powrocie z tras była możliwość posilenia się smacznym żurkiem.

Złaz odbył się już po raz siódmy, a jego celem, oprócz popularyzacji turystyki krajoznawczej i poznawania nowych okolic, jest spotkanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Możemy śmiało przyznać, że cel osiągnęliśmy - to wyjątkowe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!