flaga rp

SIGG - Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Nasza szkoła zaprasza do udziału w XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej. Do tej pory wzięło w nim udział niemal 260 tys. nastolatków z całej Polski. W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 85 tys. zł. Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW. Partnerem strategicznym jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Partnerami projektu są również Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Warszawski Instytut Bankowości. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej, która realizowana jest na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie GPWtr@der. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie wspólnie decydują, w jakie instrumenty chcieliby zainwestować swoje środki oraz dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest pomnożenie posiadanych środków oraz uzyskanie możliwie najwyższej stopy zwrotu. Dla wygody uczestników dostępna jest także mobilna wersja SIGG. Zapisy przyjmuje nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.