Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 wzięli udział w projekcie Politechniki Krakowskiej pt. ,,Mini kursy PK".

Uzyskali specjalne loginy i hasła do platformy edukacyjnej, gdzie mogli zapisać się na cztery różne kursy: matematyka, chemia, fizyka oraz architektura. Wszyscy zaangażowani wykonywali specjalnie przygotowane kursy dzięki którym zbierali punkty. Nasi uczniowie zajęli II miejsce w Polsce oraz w ramach nagrody zostali zaproszeni na wycieczkę przygotowaną dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Podczas indywidualne zorganizowanej wycieczki przez Politechnikę Krakowską mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów:

- "Politechnika Krakowska - dlaczego warto tu studiować" - mgr Bartłomiej Krystyński - Dział Promocji
- "Z czego zbudowane są narządy?" - dr inż. Dagmara Malina
- "Matematyka wyborcza" - dr Magdalena Grzech oraz dr Beata Strycharz- Szemberg, prof. PK
- "Dziedzictwo i Tożsamość Politechniki Krakowskiej" - mgr Lilianna Lewandowska - Muzeum PK.

W trakcie Święta Szkoły, które jest organizowane corocznie, Politechnika Krakowska przekazała dyplom oraz statuetkę dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zwycięstwa. Opiekunami projektu była dr inż. Agnieszka Kubala oraz mgr Oktawia Targosz.