W ostatnią listopadową sobotę sala IP w naszej szkole zamieniła się w skryptorium. Uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w ciekawym wykładzie dotyczącym historii książki i pisma renesansowego, połączonym z warsztatami kaligraficznymi.

Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Wilczek – architekt, wykładowca w Szkole Kaligrafii Littera Nova w Krakowie, specjalizująca się w italice – renesansowym piśmie włoskim.
Po zakończonej części teoretycznej każdy z uczestników uczył się pisać specjalnym piórem ze ściętą metalową stalówką i atramentem, na specjalnie przygotowanych liniuszkach, poznając stopniowo kolejne „rodziny liter”.
Zajęcia okazały się bardzo atrakcyjne dla uczestników, którzy wczuli się w rolę dawnych skrybów. Kaligrafia jest rodzajem medytacji, uczy cierpliwości, kształtuje charakter, rozwija umiejętności manualne i stymuluje lewą półkulę mózgu. Kilka godzin zajęć minęło niezauważalnie.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tych zajęć, a uczestnikom za aktywny udział w wykładzie i warsztatach w sobotę.