Czyny karalne, zachowania przestępcze, wykroczenia, nadużycia, cyberprzemoc, jej skutki - a prewencja.
Alkoholizm, narkomania, bezdomność, życie na ulicy i osadzenie w więzieniu - a życie we Wspolnocie Cenacolo - jako ratunek dla życia i szansa na nowe narodzenie. Prawo karne dla młodzieży w szerokim acz konkretnym pojęciu, sztuczna inteligencja i jej teorie, odpowiedzialnosć karna za konkretne czyny oraz destrukcyjne, przestępcze i głupie zachowania młodych ludzi jako życiowa równia pochyła kończącą się przed obliczem Sądu i niestety osadzeniem w zakładzie karnym... To tylko zarys tematyki poruszonej w naszej szkole, w ramach Tygodnia Profilaktyki zrealizowanego końcem listopada.
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji - pani Kinga Siedlecka oraz pan Łukasz Proszowski, bracia Wspolnoty Cenacolo - b. Damian i b.Jakub oraz Sędzia Sądu Okręgowego w Tarnowie pan Piotr Wicherek - przeprowadzili zajęcia profilaktyczne uwrażliwiając młodzież w wyżej wspomnianych obszarach.
Wszystkim Gościom dziękujemy za wspólny czas, konkretne treści i profesjonalne ich przekazanie! Podziękowania również dla Samorządu Uczniowskiego (wraz z opiekunem) i wszystkich którzy włączyli się w zbiórkę darów dla Cenacolo.
Koordynatorem projektu jest pedagog szkolny mgr Aneta Kuta.