Troje uczniów naszej szkoły, Julia Jop, Wiktoria Rusiecka i Patryk Michałek, wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej w Krakowie.
Etap ten miał najpierw charakter pisemny- uczniowie w określonym czasie napisali esej filozoficzny na wskazany temat a następnie rozwiązali test z wiedzy filozoficznej. Kolejnym etapem zmagań była część ustna Olimpiady, która miała miejsce dwa tygodnie później a do której zakwalifikowali się Julia i Patryk. Po tych zmaganiach z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników oraz listy uczestników zakwalifikowanych do kolejnego, ostatniego już etapu Olimpiady Filozoficznej.
Z wielką przyjemnością informujemy, że Julia Jop, uczennica klasy 2 A, zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Filozoficznej, który odbędzie się na początku kwietnia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.
Serdecznie Julii gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!
Wszystkim uczestnikom zaś dziękujemy za poświęcony czas i pracę włożoną w poznanie i zgłębienie systemów filozoficznych, nauk poszczególnych myślicieli oraz podjęcie własnych rozważań filozoficznych.
Opiekunem uczniów jest dr Grażyna Potępa- nauczycielka filozofii i etyki.