flaga rp

Akcja czytelnicza - "Dzień głośnego czytania"

W związku z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w środę, 31 października 2018r. została przeprowadzona w naszej szkole akcja czytelnicza pt.: "Dzień głośnego czytania w szkole". Kilka dni wcześniej na terenie całej szkoły zostały zamieszczone kolorowe cytaty poświęcone książce, a w dzień poprzedzający akcję nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni za pośrednictwem szkolnego radiowęzła do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. W ustalonym dniu młodzież miała przyjemność uczestniczyć w prawdziwej uczcie czytelniczej. Nauczyciele na początku swoich lekcji przeczytali głośno w klasie uczniom fragment wybranej książki zakupionej w ramach NPRCz nawiązującej w różny sposób do nauczanego przez siebie przedmiotu. Akcja ta zaowocowała dużym zainteresowaniem książkami zakupionymi w ramach projektu, w efekcie czego młodzież tłumnie zaglądała do biblioteki, a inny niż zazwyczaj kontakt z książką wniósł w naszą szkolną rzeczywistość dużo radości i wywołał niezapomnianą atmosferę.

22. Międzynarodowe Targi Książki

22.Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już za nami. Jak co roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w tym jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Setki wydawnictw zaprezentowały wiele nowości, wśród których każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Z naszej grupy jak zwykle nikt nie wrócił z pustymi rękami.

targi ksiazki

Wystawa 1