Jak co roku, również w 2021,  odbył się międzynarodowy konkurs neurobiologiczny „Brain Bee” organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronaukowców UJ „NEURONUS”. Konkurs mocno wykracza poza program szkolny i jest dużym wyzwaniem, nawet dla uczniów klas o profilu biologicznym, obejmuje zarówno pytania teoretyczne, jak i praktyczne. Dodatkowo, ze względu na międzynarodowy charakter konkursu, odbywa się on w języku polskim oraz angielskim.

W etapie regionalnym konkursu, naszą szkołę reprezentowały 3 osoby: Aleksandra Stojak, Aleksandra Kowal i Magdalena Bednarenko – wszystkie uczennice z klasy 2C – opiekun mgr Beata Chumińska. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się Aleksandra Stojak i w tym etapie uzyskała wysoką 9-tą lokatę.

Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych osiągnięć w kolejnej edycji konkursu.

brainbee 2021