Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce sezon 2017/2018

W tegorocznym cyklicznym turnieju koszykówki w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie wzięło udział 14 reprezentacji klas (1A, 1C, 1E, 1H, 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2G, 2H, 2K, 3C i 3K) . W tym roku regulamin rozgrywek pozwalał na składy mieszane (chłopcy z dziewczętami). Dziewczęta chętnie zgłaszały się do turnieju z klasami, nawet zdarzało się że w składzie było tylko dwóch chłopców a kapitanem i najlepszym zawodnikiem drużyny była dziewczyna.

Mistrzostwa Szkoły rozegrane były bardzo sprawnie, w sportowej atmosferze i bez wypadków, a poniżej przedstawiamy wyniki końcowe turnieju:

1 miejsce klasa 3K wygrywając wszystkie swoje mecze, zdobywając w sumie 158 pkt, tracąc tylko 71 oczek. Najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny i zarazem całych rozgrywek został Aleksander Kras, który zdobył w sumie 99 punktów.

2 miejsce klasa 1c

3 miejsce klasa 2D

4 miejsce klasa 2B

5 miejsce klasa 2G, 2H

Pozostałe klasy zakończyły swoje rozgrywki na etapie grupowym.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i uczniom, którzy zaangażowali się w sędziowanie zawodów.

Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na Licealiadę by powalczyć o medale z innymi szkołami z Tarnowa a może nawet z powiatu lub województwa. Kto to wie?

a 106

a 122