MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWKĘ 2014/2015

Jak co roku odbyły się szkolne mistrzostwa w koszykówkę. W tym roku do zawodów zgłosiło się 18 drużyn (klas), które rywalizowały o wejście do finału w trzech grupach. Do finałowej czwórki dostały się wszystkie „mat-fizy”, czyli 1B, 2B i 3B oraz broniąca tytułu mistrzowskiego z przed roku 3K czyli „mat-fiz-inf”. Już sam początek finałów okazał się bardzo emocjonujący i ciekawy ponieważ rozegrały go jak się później okazało drużyny, które w końcowym rozrachunku zajęły miejsca 1 i 2. Jeszcze ciekawsze było to, że mecz zakończył się remisem i o wszystkim decydowały pozostałe mecze obu ekip.

Po zakończonych meczach finałowych była chwila niepewności i oczekiwania, ponieważ klasy 1B i 3K nie przegrały żadnego meczu a o wszystkim decydował stosunek punktów rzuconych do straconych. Chwilę później rozległ się huk otwieranego PICCOLO i radosne okrzyki zwycięstwa. Mistrzostwo I LO w Koszykówkę w roku szkolnym 2014/2015 zdobyła klasa 3K – broniąca tytułu z przed roku, drugie miejsce trafiło do klasy 1B, trzecie miejsce klasa 3B a czwarte 2B. W tym roku najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się uczeń klasy 1B - Jakub Piotrowski.