MISTRZOSTWA SZKOŁY W FUTSALU (2014/2015)

pilka4Za nami mistrzostwa szkoły w futsalu. Nie zabrakło emocji, świetnych interwencji bramkarzy, a także najważniejszego – pięknych bramek. Rozgrywki organizowane przez pana Wojciecha Krakowskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem, czego dowodem może być fakt, że do turnieju zapisało się aż 20 drużyn (o cztery więcej niź rok temu). O profesjonalizmie rozgrywek może świadczyć to, iż wiele zespołów specjalnie na tę okazję przygotowało swoje stroje. Zapraszamy na podsumowanie najlepszych rozgrywek świata, czyli mistrzostw I LO w futsalu.

1. RUNDA
GRUPA A

W grupie, która inaugurowała rozgrywki, najlepszą drużyną została 3K. Drugie miejsca zajęła klasa 2D, która do ostatniego meczu musiała walczyć o awans. 2B i 3AC – podobnie jak rok temu – zakończyły swój udział na pierwszej fazie.

TABELA
1. 3K | 9 pkt | 8:2
2. 2D | 6 pkt |7:5
3. 2B | 3 pkt | 6:8
4. 3AC | 0 pkt | 2:8

GRUPA B
Grupę B zwyciężyła drużyna 2AG, choć o pierwsze miejsce musiała walczyć do samego końca, bowiem w ostatnim meczu z 2K, spotkaniem okrzykniętym wielkimi derbami I LO, był moment, że to ci drudzy byli na szczycie tabeli. Duże pochwały należą się 1G, która mimo braku awansu, potrafiła urwać punkty drugoklasistom z literką „K”. Ostatnie miejsce zajęła 1H.

TABELA
1. 2AG | 7 pkt | 11:2
2. 2K | 5 pkt | 7:1
3. 1G | 4 pkt | 2:5
4. 1H | 0 pkt | 1:13

GRUPA C
Grupa C, czyli grupa, w której występowali obrońcy trofeum – 3B. Tak jak rok temu, ekipa „Mat-Fizu” pewnie awansowała do następnej fazy. Druga pozycja przypadła klasie 1B. Z turniejem pożegnały się oddziały 3G i 1D.

TABELA
1. 3B | 9 pkt | 7:2
2. 1B | 6 pkt | 8:3
3. 3G | 3 pkt | 2:7
4. 1D | 0 pkt | 0:5

GRUPA D
Bez wątpienia była to najbardziej emocjonująca grupa. Ostatecznie awans uzyskały klasy 2C i 1E, jednak 2H do ostatniej minuty swojego udziału dzielnie walczyła o promocję do następnej rundy. Ostatnie miejsce przypadło 2E.

TABELA
1. 2C | 7 pkt | 7:2
2. 1E | 7 pkt | 4:2
3. 2H | 3 pkt | 6:3
4. 2E | 0 pkt | 1:11

GRUPA E
W grupie E awans uzyskały dwie trzecie klasy – D i E, jednak dla wielu zwycięzcami jest klasa 1A, w której grało większość dziewczyn. Komisja rozgrywek bonusowych punktów nie przewidziała, ale tym wpisem postanowiła nagrodzić zawodnika tego zespołu, Mesuta Özila, tytułem „Dżentelmena turnieju”, który był bardzo silny psychicznie i na otarcie łez strzelił bardzo ładnego gola. Rozgrywki na pierwszej rundzie zakończyli inni nowicjusze – klasa 1A.

Najmniej goli straconych: 2K (1)
Najlepsi strzelcy: Patryk Gębica, Karol Łuszcz (6)
Najwięcej bramek w meczu: 10 (3E 9:1 1A)

2. RUNDA
W drugiej fazie najlepsze okazały się klasy 1B, 2AG, 2C oraz 3B i to te zespoły wystąpiły w finałach.

1E – 2AG 3:3 (karne: 2:1)
Pierwszy półfinał i być może najlepszy mecz całego turnieju. 1E wcieliła się w rolę Liverpoolu, 2AG – Milanu. „Pierwszaki” przegrywali już 0:3, ale nie poddali się i to się im opłaciło. Zdołali wyrównać i doprowadzili do dogrywki, w której już żadnych bramek nie padło. W rzutach karnych lepsi okazali się debiutanci i to oni awansowali do wielkiego finału.

2C – 3B 3:2
Mecz, w którym mogła wygrać tylko jedna drużyny. Była nią oczywiście 3B, która broniła tytułu. No ale jak to bywa w futbolu (w tym przypadku w futsalu), nie zawsze faworyci wygrywają. W regulaminowym czasie gry było 1:1 i trzeba było grać dogrywkę. W niej lepsi byli gracze 2C, którzy strzelili o jednego gola więcej od przeciwnika i tym sposobem zapewnili sobie grę o 1. miejsce w całym turnieju.

MECZ O 3. MIEJSCE
3B – 2AG 6:0
3B rozgromiła swoich młodszych kolegów, choć wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Tak czy siak, wynik poszedł w świat – Brazylią i Milanem turnieju zostały „Chómany”. 3B nie obroniła tytułu, ale 3. miejsce to nie jest powód do wstydu.

FINAŁ
2C – 1E 2:1 (po dogrywce)
Wielki finał, którego wszyscy wyczekiwali. 2C kontra 1E. Jeden mecz, jeden puchar, jeden zwycięzca. Obie drużyny zastosowały włoskie „catenaccio” i po 16 minutach gry był wynik bezbramkowy. Dogrywka. W niej padły trzy gole – dwa dla 2C, jeden dla 1E. Po kapitalnej walce poznaliśmy mistrzów I LO, którymi została 2C!