Znamy finalistów Szkolnej Ligi Futsalowej

W ostatni poniedziałek (02.12.2013) zakończyła się faza grupowa Szkolnej Ligi Mistrzów, organizowanej przez pana profesora Wojciecha Krakowskiego.

Na początku odbyło się losowanie, którego celem było wyłonienie wszystkich 16-stu drużyn do poszczególnych grup.  Nad prawidłowością procesu czuwali organizatorzy losowania uczniowie III K – Paweł Bałut i Tomasz Zamora.

Kilka dni później grupa A zainaugurowała mistrzostwa w futsalu w sezonie 2013/14. W owej rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się uczniowie II B, którzy z kompletem punktów i bilansem bramkowym 13:2 pewnie zajęli najwyższe miejsce. W decydującym spotkaniu o 2. lokatę walka toczyła się między III D a I GA. Losy awansu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie meczu, kiedy to pierwszoklasiści zdobyli dwie bramki i w dramatycznych okolicznościach pokonali starszych kolegów 3:2. Najgorzej poszło zawodnikom z II G, którzy ugrali 1 punkt.

W grupie B podobna sytuacja w tabeli. Reprezentanci III GL nie dali szans rywalom i pewnie uzyskali promocję do rundy finałowej. Jednym z kluczy do sukcesu była obrona, która nie straciła żadnej bramki. W bezpośrednim pojedynku klasa II K pokonała I B 4:0, i to ona może już przygotowywać się do styczniowego grania . Z jednym „oczkiem” swój udział w rozgrywkach zakończyła klasa biologiczno-chemiczna – II C.
Grupę C tworzyły klasy matematyczne, więc publiczność szykowała się na dużą ilość bramek. Tak też było. 9. punktów, 9 strzelonych, 5 straconych – z takimi statystykami mogą dumnie chodzić po szkole reprezentanci II D, którzy nie pozostawili złudzeń przeciwnikom. W meczu o miejsce premiowane awansem mierzyły się klasy I K i III B. Tegoroczni maturzyści długo czekali na pierwszą bramkę, ale jak już strzelili to nie zaprzestali – wynik 4:0 zamknął sprawę 2. miejsca. Z zerowym dorobkiem punktowym turniej zakończył się dla klasy I H.
W grupie D mieliśmy teatr jednego aktora. Klasa III K wygrała wszystkie mecze, i z imponującym bilansem bramkowym 17:3 (!) przeszła do dalszej fazy.  2. miejsce zajęli przedstawiciele I C, którym poszło diabelsko dobrze – dosłownie. 6 punktów, 6 strzelonych, 6 straconych goli może wzbudzać podziw wśród rywali, zważywszy na to, że mówimy o debiutantach. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci litery „E” – odpowiednio klasa II i I.

Faza grupowa SLM dobiegła końca. Większość klas zaprezentowała się na tyle profesjonalnie, że wystąpiła w specjalnie dedykowanych dla siebie koszulkach, wraz z sędziami, o których nie można zapomnieć. Paweł Bałut, Łukasz Hamowski (obaj III K), Bartosz Bałut i Filip Kumorek (obaj II D) byli odpowiedzialni za przebiegiem meczów i przestrzeganiem zasad gry, za co należą im się wielkie podziękowania.
Trzech przedstawicieli klas trzecich (B, K, GL), trzech drugich (B, D, K) i dwóch pierwszych (GA, C) – z takim składem widzimy się w styczniu.

Grupa A
1. II B – 9 pkt, 13:2