W ostatnim czasie odbyły się etapy szkolne trzech Olimpiad, w których zmagało się kilkudziesięciu uczniów.

Do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiej Olimpiady Teologicznej, który odbędzie się w połowie stycznia, przeszły Adrianna Brodzińska (2E) oraz Karolina Wójcik (2A). Tegoroczne hasło to: "Bóg jest Miłością objawioną w Słowie". Naszą szkołę w marcu na etapie okręgowym Olimpiady Znajomości Afryki będą reprezentowały Natalia Malig (4A) i Weronika Turaj (2A). Olimpiadę tę organizuje UKSW, a jej celem jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury. Natomiast Patrycja Kuczera (2A) i Maksymilian Słota (2E) przeszli do diecezjalnego etapu Olimpiady Franciszkańskiej o Maksymilianie, której celem jest przybliżanie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz odnoszenie zdobytej wiedzy do współczesności i inspiracja własnych postaw na wzór Świętego.