I LO PAMIĘTA

 
Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny (czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) obchodzony 2 listopada, są okazją do zatrzymania się nad tajemnicą życia i śmierci.
 
Od wielu już lat społeczność naszej szkoły podtrzymuje pamięć o zmarłych bohaterach naszej Ojczyzny oraz profesorach pracujących w naszej szkole. 
 
Opiekujemy się grobami na dwóch tarnowskich cmentarzach. Na Starym Cmentarzu: groby 8 Żołnierzy Wyklętych, 3 profesorów oraz 7 grobów osób walczących w Powstaniu Styczniowym, Sybiraków, zamordowanych w Katyniu. Na cmentarzu w Krzyżu pamiętamy o 4 grobach Żołnierzy Wyklętych, 5 grobach profesorów I LO oraz o grobach Karpatczyków i ofiar II Wojny Światowej.
 
Panująca obecnie sytuacja epidemiczna w Polsce nie pozwoliła na odwiedzanie cmentarzy przez grupy uczniów. Udało się jednak w imieniu całej społeczności szkolnej złożyć na grobach wiązanki z biało-czerwonymi wstążkami i zapalić znicze.
 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu