Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH ‘2015

Już w najbliższy weekend (31 stycznia/1 lutego) trzydziestu uczniów naszej szkoły (najsilniejsza reprezentacja z wszystkich tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych) rywalizować będzie podczas zawodów II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w trzech przedmiotach: fizyce, geografii i matematyce.

Kwalifikacje uzyskali:

z fizyki – 9 uczniów: Marek Hyży, Aleksander Kipiela, Piotr Kubala, Jakub Lenkiewicz, Bogdan Łątka, Bartłomiej Stężowski, Michał Urbaś (kl. 2b) oraz Marek Świątek (kl. 3b) – opiekun mgr Marek Lipiński;

z geografii – 7 uczniów: Ewa Serafińska (kl. 2b), Karolina Kania, Joanna Kołaczyńska, Jakub Kruk, Filip Kumorek, Adrian Kutrzuba i Mateusz Turek (kl. 3d) – opieka mgr Rozalia Bartosik;

z matematyki – 14 uczniów: Michał Fedor, Marcin Furgał, Daniel Gacek, Paweł Kryczyk, Michał Sieńczak, Aleksandra Świątek, Marek Świątek (kl. 3b), Aleksander Kipiela, Piotr Kubala, Bogdan Łątka (kl. 2b) – opieka mgr Danuta Srebro, Aneta Wielgus (kl. 3e) – opieka dr Beata Milówka, Filip Jurczak, Jakub Ptak, Paweł Urban (kl. 3k) – opieka mgr Tomasz Zaucha.

Najlepsi, którzy podczas tych zawodów zdobędą minimum 70% maksymalnej liczby punktów, uzyskują kwalifikacje do etapu III - finałowego.

Trzymamy kciuki, życząc powodzenia i dotarcia do marcowego finału, którego laureaci uzyskają indeksy Akademii Górniczo-Hutniczej na wybranych kierunkach.