Zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” – nasi znów najlepsi

srebrne muszkiety 2015 1W rozegranych w dniu 13.04.2015 r. zawodach strefowych  podium wyłącznie dla naszych uczniów.

Dziewczęta:

I miejscePaulina Starzyk z kl. I G (277 pkt.)   II miejsceRegina Jackowska z kl. II C  (274 pkt.)  III miejsceOlga Wąż  z kl. I A (265 pkt.)

Chłopcy:

 I miejsceBogdan Łątka z kl. II B (285 pkt.)  II miejsceTomasz Cygan z kl. II H (283 pkt. ) III miejsce - Kamil Stańczyk z kl. II K (279 pkt.)

Awans zespołów z pierwszych miejsc.

Zawody, mające wyłonić drużynę, która będzie reprezentować województwo w Finale Centralnym  w Bydgoszczy, odbyły się 28.04. 2015 r. na strzelnicy TKS LOK w Tarnowie. Wzięło w nich udział 13 zespołów dziewcząt i 15 zespołów chłopców.

Miejsca naszych uczniów w klasyfikacji indywidualnej:

- dziewcząt:

I miejsce – Regina Jackowska (570 pkt); II miejsce – Paulina Starzyk (552 pkt). Tuż poza podium, na miejscu IV uplasowała się Olga Wąż (533 pkt).

 - chłopców:

I miejsce – Bogdan Łątka (576 pkt),  II miejsce Tomasz Cygan (567 pkt),  V miejsce – Kamil Stańczyk (551 pkt).

W klasyfikacji drużynowej

Nasze dziewczęta pozostały niepokonane od ośmiu lat. Drugie na podium zawodniczki XVI LO w Tarnowie, uzyskały wynik gorszy o  84 punkty, a będące na trzecim miejscu uczennice PLO w Nowym Targu straciły do naszej drużyny ponad 100 punktów. Zwycięstwo uznajemy za  szczególnie cenne, bowiem jedyną doświadczoną zawodniczką w drużynie jest Regina. Pozostałe dziewczęta wykonały przed zawodami ogromną pracę, która jak widać przyniosła bardzo dobre rezultaty. Trzeba dodać, że Paulina startowała z poważną kontuzją i musiała radzić sobie nie tylko z karabinem, stresem, ale i bardzo silnym bólem.

Zespół chłopców jest najlepszy w województwie od 2010 roku.

I miejsce I LO Tarnów (1694 pkt.); II miejsce – ZST i P Nowy Targ (1631 pkt.); III m. – PZ – 2 SOMS i T Oświęcim (1616 pkt. )

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu