1 marca w Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych w tarnowskim sądzie odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Tablica upamiętnia Żołnierzy Niezłomnych skazanych na śmierć lub więzienie w „Czarnej Sali” w latach 1946-1955 przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Krakowie na sesjach wyjazdowych w Tarnowie.
Uroczystość zorganizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. W uroczystości brały udział uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, które przygotowały część artystyczną pod opieką pani mgr Anny Żak. Uczniowie naszej szkoły w tygodniu przed 1 marca złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach tarnowskich Żołnierzy Niezłomnych pochowanych na Cmentarzu Starym oraz Cmentarzu w Krzyżu. Uczniowie zapalili znicze i złożyli wiązanki także na symbolicznym grobie poświęconym ofiarom Syberii i Katynia na Starym Cmentarzu.
W tym roku 10 lutego minęła 80 rocznica I Zesłania Polaków na Syberię.