Do finałowego III etapu XVI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Maria Jóźwiak, Michał Plebanek i Mikołaj Sitko (4b) – opiekun mgr M. Lipiński.

Laureaci Olimpiady o Diamentowy Indeks mają pierwszeństwo w przyjęciach na wybrane kierunki studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów podczas zawodów finałowych olimpiady, które odbędą się 23 marca 2024 r. w aulach AGH.

Nadmienić należy, że oczekujemy również wyników zawodów doświadczalnych II stopnia 73 Olimpiady Fizycznej, do których zakwalifikował się i uczestniczył Mikołaj Sitko (4b). Zawody doświadczalne w tym roku polegały na zaplanowaniu eksperymentu dotyczącego wyznaczenia współczynnika tarcia grafitu w ołówku o papier przy użyciu kilku przedmiotów codziennego użytku jak: tekturowe pudło, nitka, taśma klejąca, papier milimetrowy, kartka papieru ksero A4, linijka i poziomy blat stołu.