Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej objęła patronatem klasy biologiczno-chemiczne naszej szkoły umożliwiając uczniom, których zainteresowania koncentrują się wokół chemii, zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej podczas pracy w specjalistycznych laboratoriach chemicznych.

W marcu, podczas zajęć z chemii, grupa uczniów z klas 2c, 3c i 3g, pod opieką wykładowców Katedry Chemii zapoznała się z miareczkowaniem alkacymetrycznym - metodą oznaczania stężeń kwasów i zasad, w której wykorzystuje się reakcję zobojętniania. Przygotowując samodzielnie roztwór mianowany, a następnie wykorzystując go do oznaczenia zawartości zasady w analizowanej próbce uczniowie w praktyce poznali temat, który zazwyczaj stwarza problemy, gdy pojawia się w arkuszu maturalnym.