Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5).

Jubileusz 460-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie

Zapraszamy na Uroczystości Jubileuszowe 460 lat tradycji I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego oraz oświaty w Tarnowie w dniach 03.10 – 05.10.2019.

Liczymy na Państwa udział we wszystkich wydarzeniach z tej okazji.

Jubileusz I LO objął swoim patronatem Prezydent Miasta Tarnowa pan Roman Ciepiela, a także udzielił nam wsparcia finansowego.

Dziękujemy wszystkim absolwentom, którzy będą wygłaszać jubileuszowe wykłady okolicznościowe we wrześniu i październiku. W najbliższych dniach podamy szczegółowy harmonogram tych wykładów.

Planowany ramowy program obchodów przedstawia się następująco:

3.10.2019 (czwartek)

• Gra terenowa dla młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Tarnowa
• Ogólnopolski Turniej Najstarszych Szkół w Polsce w Piłce Siatkowej Dziewcząt

4.10.2019 (piątek)

Uroczyste obchody 460 –lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego
• Msza św. w Bazylice Katedralnej
• Uroczysta gala w Hali Widowiskowo-Sportowej Gumniska
• Wydarzenia towarzyszące w budynku I LO: otwarcie Izby Pamięci Historii Szkoły, zaprezentowanie projektu muralu upamiętniającego jubileusz, okolicznościowe wystawy, dyskusje panelowe
• Koncert w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie z udziałem Zespołu Kontrabanda '11, absolwentów I LO ( rocznik 2011) wraz z gośćmi. Gwiazda wieczoru - Przystanek Mrówkowiec

5.10.2019 (sobota)

• Bieg Kazika (4600 m) na Górze Marcina ( zapisy do 30.09)
• Bal Jubileuszowy dla Pracowników i Absolwentów w Restauracji Bristol ( zapisy w recepcji     Hotelu Bristol wraz z wpłatą 150 zł do dnia 15.09.2019 - liczba miejsc ograniczona)

Wydarzenie towarzyszące - Zjazd Dyrektorów Najstarszych Szkół w Polsce.

Serdecznie zapraszamy.

Patronat Honorowy Prezydenta 001