bn 20 21

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Fotografik

Artysta fotografik to zawód łączący zdolności artystyczne z umiejętnościami i wiedzą z dziedziny sztuki oraz techniki i technologii fotograficznej. Celem fotografii jest utrwalenie zjawisk i obszarów zastanych bądź zaaranżowanych przez autora. Poprzez swoje zdjęcia przekazuje on osobiste spojrzenie na rzeczywistość.

Fotografia jest wszechobecna w dzisiejszym świecie, wykorzystywana niemal w każdej dziedzinie życia, np. w branży reklamowej, medycynie, naukach przyrodniczych.

Chociaż w dobie aparatów cyfrowych stała się ona dostępna dla każdego, fotografia artystyczna to nadal domena ludzi utalentowanych i uwrażliwionych plastycznie.

Artysta fotografik bez przerwy czujnie obserwuje otaczający go świat, okazja do zrobienia dobrego zdjęcia może bowiem nadarzyć się w każdej chwili. To zawód dla ludzi ceniących swobodę działania i nienormowany czas pracy, dla osób wytrwałych i pracowitych. To zajęcie dla pasjonatów, interesujących się również malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.

Współczesny fotografik powinien posiadać duża wiedzę na temat technologii fotograficznych i ich zastosowania, ma bowiem do dyspozycji różnorodny sprzęt: zarówno aparaty analogowe, jak i coraz doskonalsze aparaty cyfrowe. Fotografia cyfrowa umożliwia obróbkę zdjęcia na komputerze, otwierając przed twórcami nowe możliwości.

Zawód fotografika to zajęcie dla osób ciekawych świata, obdarzonych wrażliwością plastyczną, wyobraźnią, spostrzegawczością i bardzo dobra pamięcią wzrokową.

Studiuj fotografię, jeśli:

  • jesteś wrażliwy i twórczy
  • lubisz obserwować ludzi i zjawiska
  • masz własną wizję świata i chcesz ją przedstawić za pośrednictwem fotografii
  • jesteś wytrwały, pracowity
  • cenisz swobodę działania

Zawody pokrewne:

grafik, malarz, operator obrazu

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu