Fotografik

Artysta fotografik to zawód łączący zdolności artystyczne z umiejętnościami i wiedzą z dziedziny sztuki oraz techniki i technologii fotograficznej. Celem fotografii jest utrwalenie zjawisk i obszarów zastanych bądź zaaranżowanych przez autora. Poprzez swoje zdjęcia przekazuje on osobiste spojrzenie na rzeczywistość.

Fotografia jest wszechobecna w dzisiejszym świecie, wykorzystywana niemal w każdej dziedzinie życia, np. w branży reklamowej, medycynie, naukach przyrodniczych.

Chociaż w dobie aparatów cyfrowych stała się ona dostępna dla każdego, fotografia artystyczna to nadal domena ludzi utalentowanych i uwrażliwionych plastycznie.

Artysta fotografik bez przerwy czujnie obserwuje otaczający go świat, okazja do zrobienia dobrego zdjęcia może bowiem nadarzyć się w każdej chwili. To zawód dla ludzi ceniących swobodę działania i nienormowany czas pracy, dla osób wytrwałych i pracowitych. To zajęcie dla pasjonatów, interesujących się również malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.

Współczesny fotografik powinien posiadać duża wiedzę na temat technologii fotograficznych i ich zastosowania, ma bowiem do dyspozycji różnorodny sprzęt: zarówno aparaty analogowe, jak i coraz doskonalsze aparaty cyfrowe. Fotografia cyfrowa umożliwia obróbkę zdjęcia na komputerze, otwierając przed twórcami nowe możliwości.

Zawód fotografika to zajęcie dla osób ciekawych świata, obdarzonych wrażliwością plastyczną, wyobraźnią, spostrzegawczością i bardzo dobra pamięcią wzrokową.

Studiuj fotografię, jeśli:

  • jesteś wrażliwy i twórczy
  • lubisz obserwować ludzi i zjawiska
  • masz własną wizję świata i chcesz ją przedstawić za pośrednictwem fotografii
  • jesteś wytrwały, pracowity
  • cenisz swobodę działania

Zawody pokrewne:

grafik, malarz, operator obrazu

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu