460ILOR1

Podsumowanie drugiej rundy Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej.

W listopadowej rundzie Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Wśród dziewcząt w karabinie pneumatycznym  2 miejsce zajmuje Gabriela Zwoleń z klasy 3G, miejsce trzecie natomiast zajmuje Klaudia Smagacz z klasy 2B. Wśród chłopców na drugim miejscu jest Tomasz Marek z klasy 2G. W pistolecie pneumatycznym drugą runde wygrała ponownie Kinga Niemiec z klasy 2D. Drużynowo I LO znajduje się na pierwszym miejscu zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Czytaj więcej...

Szachowe Mistrzostwa Tarnowa

20 XI odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych . W zawodach brało udział czternaście drużyn w tym dwie z naszej szkoły . I drużyna w składzie Wojciech Urbański 3g , Julia Wolak 3f , Maksymilian Czerniak 1b , Aleksandra Mróz 2e zdobyła brązowe medale , II drużyna w składzie Lukasz Kubacka 1b , Dominik Podraza 1e , Daniel Zdziebko 1e , Zuzanna Wróbel 1e zajęła miejsce szóste .

Gratulujemy

Opieka – mgr Barbara Mikulska

Podsumowanie pierwszej rundy Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej.

W październikowej rundzie Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Wśród dziewcząt w karabinie pneumatycznym 2 miejsce zajmuje Aleksandra Mitera z klasy 1d, natomiast wśród chłopców na pierwszym miejscu jest Przemysław Błocho z klasy 3k. W pistolecie pneumatycznym pierwszą rundę wygrała Kinga Niemiec z klasy 2D, natomiast wśród chłopców miejsce trzecie zajmuje Dominik Pawluk z klasy 3F. Drużynowo nasza szkoła znajduje się na pierwszym miejscu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach

opieka nad zawodnikami - mgr Olga Jędrusiak

Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej "O Puchar Dyrektora CKiW OHP"

Z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dnia 6.XI w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbył się Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej  "O Puchar Dyrektora CKiW OHP". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Aleksandra Mitera z klasy 1D, Justyna Słonika z klasy 3e oraz Bartosz Mazur z klasy 3a. W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła IV miejsce.

Zajęcia rekreacyjno - sportowe w roku szkolnym 2019/2020

Zajęcia rekreacyjno - sportowe w roku szkolnym 2019/20

Poniedziałek 15.15- 16.45 -koszykówka , siatkówka -zajęcia prowadzi mgr Paweł Gucwa , mgr Urszula Świerczek - hala sportowa I LO
Środa 14.30 - 16.00 -p.nożna , p.ręczna ( zależy od chętnych -szczegóły u mgr Barbary Mikulskiej i mgr W. Krakowskiego )- hala sportowa I LO
Czwartek 15.15- 16.00- zajęcia taneczne , aerobic - szczegóły u mgr Ewy Dembickiej

Poniedziałek 15.00 -16.00 - wspinaczka - Hala TOSIR-u - informacje u Pana Wojciecha Krakowskiego

Strzelectwo sportowe- wtorek - 14.05 - zbiórka pod ILO , środa - 12.45 - zajęcia dla klasy 3k , piątek 13.35 - zbiórka pod I LO - Zajęcia odbywają się na Strzelnicy LOK-u ul. Krzyska 17 - szczegóły u Pani Olgi Jędrusiak

Zapraszamy

Sportowe sukcesy naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim

Reprezentacja naszej szkoły , wywalczyła brązowe medale w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży w piłce siatkowej  dziewcząt  .

Drużyna w składzie : Bałut Dominika , Gogola Aneta   Kozioł Małgorzata , Mękal Martyna , Partyka Julia , Skruch Patrycja , Srebro Kinga, Stachura Gabriela, Stachura Julia,  Stachura Zuzanna  , Starzyk Aleksandra  , Sysło Oliwia  , Szczepańska Iga , Zelek Dominika .

Błocho Przemysław , Cich Adrian ,  Łukasz Filip to srebrni medaliści Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w tenisie stołowym .

Opiekunem zawodników była mgr Urszula Świerczek .

Gratulujemy .

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w Tarnowie

Tarnowski Miejski Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2017 / 2018 ,

I Liceum Ogólnokształcące okazało się najlepszą szkołą  w Tarnowie , uzyskując I miejsce w podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w kategorii dziewcząt i chłopców .

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego  .

Zawody szachowe

Dnia 22.10.2018r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Tarnowa w szachach drużynowych. Mistrzostwa  zostały rozegrane w ramach Tarnowskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Tarnowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego na zlecenie Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa .

Zmagania toczyły się  w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie : Wojciech Urbański , Julia Wolak , Karol Mróz  i Aleksandra Mróz  zajęła I miejsce oraz prawo reprezentowania Tarnowa w zawodach małopolskich .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych

Dnia 14.XI . 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych. Zawody zostały rozegrane w ramach Tarnowskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Tarnowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego . Turniej odbył się w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie : Julia Wolak , Wojciech Urbański , Karol Mróz , Albert Surmacz  wywalczyła I miejsce i prawo do reprezentowania Tarnowa w zawodach na szczeblu wojewódzkim , które odbędą się 29.XI . 2017 r. w Myślenicach .

Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu indywidualnym i sztafetowym

Dnia 12.01.2017 r. na basenie w Tarnowie – Mościcach odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu indywidualnym i drużynowym .

Drużyna dziewcząt w składzie : Babiarz Natalia , Fyda Natalia , Juszczyk Agata , Kłosowska Oliwia , Łabno Agata , Maciaszek Oliwia , Marszałek Gabriela , Marszałek Julia , Sumara Natalia zdobyła złote medale .

Drużyna chłopców w składzie : Barszcz Daniel , Dubiel Jakub , Hajduk Bartłomiej , Kuta Filip , Onak Dawid , Reczek Mateusz , Strasik Jakub , Święcicki Paweł , Wielgus Michał zajęła drugie miejsce .

Indywidualnie złoty medal na 50 m. stylem motylkowym zdobył Daniel Barszcz 2b , a srebro na 50 m . stylem dowolnym zdobył Jakub Strasik 3b .

Opiekunem zawodników była mgr Joanna Schenk .

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy .