Biały Dzień - 21 września 2011 r.

Sekcja PROMOCJI ZDROWIA aktywnie zaczęła nowy rok szkolny. Już 21 września w naszej szkole odbył się tzw. Biały Dzień, podczas którego tradycyjnie już każdy miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej prawidłowego stylu życia. Przez cały dzień uczniowie i nauczyciele mieli możliwość dokonania pomiaru ciśnienia, wagi i wzrostu. Uczniowie często zadawali pytania o prawidłową wagę, dlatego też wykonując pomiar ciała (wagi i wzrostu) mogli obliczyć swój współczynnik BMI. Podczas akcji rozdawaliśmy również ulotki profilaktyczne wykonane przez członków Koła oraz jabłka - które stały się symbolem zdrowia w I LO w Tarnowie.

A jaki jest Twój współczynnik BMI ? -sprawdź sam ! https://zdrowo.info.pl/nadwaga.html

Prawidłowa dieta
Otyłość u dzieci i młodzieży to problem coraz większy, pomimo rosnącej świadomości zarówno wśród dzieci jak i rodziców nie widać by przekładało się to na działanie. Wśród najnowszych badań wynika, że co piąte dziecko zagrożone jest otyłością. Zdrowy styl życia u młodzieży jest bardzo ważny. Od najmłodszych lat w procesie socjalizacji kształtują się w dzieciach zachowania zdrowotne. W dzisiejszym, cywilizowanym świecie, coraz więcej ludzi przekonuje się jak ważne dla zachowania ich dobrego samopoczucia są naturalne produkty spożywcze z ekologicznych gospodarstw, nieskażone chemicznie. Niestety zdobycie takich produktów nie jest łatwe. Poniżej prezentujemy piramidę zdrowego żywienia.

Zdrowy styl życia
Dla wielu ludzi zdrowy styl życia jest tym, czym warto się przejmować. Warto dążyć do tego, aby żyć zdrowo. Dzięki określonym zachowaniom można naprawdę zdrowo wyglądać i być w pełni szczęścia. Wiele osób poprzez hasło na temat zdrowego tryby życia rozumie ruch. Dużo ruchu na świeżym powietrzu przede wszystkim wspomaga organizm. Powoduje, że człowiek staje się bardziej odporny na wszelkiego rodzaju choroby. Dla innych zdrowym trybem życia jest przede wszystkim prawidłowe odżywianie się. Ważne by składniki, które się spożywa były przede wszystkim naturalnego pochodzenia. Dużo warzyw, zbilansowany posiłek, odrobina ziół wspomagają dietę i nie tylko. Zdrowy styl życia to przede wszystkim doskonałe poczucie humoru, trzeba w końcu umieć śmiać się w życiu. Mówi się, że uśmiech jest kluczem do zdrowia, a przynajmniej do szczęścia. Zdrowy styl życia to wszystko, co powinno być zdrowe, zarówno ruch, odpowiednia dieta, dobre nastawienie do świata, harmonia zarówno ciała jak i duszy, wszystko połączone.

 

Następny Biały Dzień już w II półroczu !

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu