W dniu 6 grudnia 2019 roku grupa wolontariuszy bibliotecznych wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, aby poczytać uczniom klas pierwszych wiersze Juliana Tuwima. W akcji wzięli udział: Natalia Malig, Emilia Kulig, Kamila Wrzos, Żaneta Kuta, Magdalena Kuzera, Patrycja Franczyk i Daniel Broccato. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie wrażliwości kulturowej i społecznej naszych uczniów, a także współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Nasi uczniowie wybrali 6 najciekawszych wierszy, które bardzo ciekawie zinterpretowali. Dzieci słuchały z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem, aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanych wierszy. W nagrodę każde z nich otrzymało drobny upominek – zakładkę do książek lub notesik.

Dziękujemy Dyrekcji oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 za serdeczne i ciepłe przyjęcie.

Serdecznie dziękujemy również Bożenie Górskiej z klasy 1 Ag za wykonanie ozdobnych zakładek do książek.