Międzyszkolny Turniej Licealistek w Piłce Siatkowej

W czwartek 13 listopada 2013 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Międzyszkolnym Turnieju Licealistek Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie. W turnieju udział wzięły 4 drużyny: ZSME, CSZiU , XX LO oraz I LO. W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem była Szkoła Mechaniczno – Elektryczna. Już od samego początku tego spotkania przeważałyśmy w każdym elemencie gry, co pozwoliło mgr Urszuli Świerczek robić rozmaite zmiany i rotować składem tak, aby każda mogła zaprezentować swoje umiejętności.

Mimo to wygrałyśmy ten mecz 2:0 przede wszystkim dzięki skutecznej obronie oraz kończącym atakom. Następnie zmierzyłyśmy się z CSZiU. Mecz ten miał podobny przebieg jak poprzedni. Bardzo dobra zagrywka sprawiła, że przeciwniczki miały problem z przyjęciem, dlatego w efekcie cały czas powiększałyśmy swoją przewagę i to my mogłyśmy cieszyć się ze zwycięstwa w stosunku 2:0. Zdecydowanie najwięcej emocji oraz widowiskowych akcji dostarczył kibicom ostatni mecz, w którym podejmowałyśmy gospodarza turnieju. Zwycięstwo nie przyszło już tak łatwo jak w poprzednich pojedynkach. Niestety chwila dekoncentracji spowodowała rozluźnienie i do naszej gry wdarły się bardzo proste błędy, jednak mimo nerwowych końcówek potrafiłyśmy zachować zimną krew, co dało nam pewną wygraną w turnieju.

Skład zespołu: Klaudia Wrona, Katarzyna Mleczko, Gabriela Szablowska, Karolina Łącka, Karolina Walasek, Karolina Baran, Katarzyna Szczebak, Aleksandra Kotapka, Marta Chmioła, Gabriela Burzawa, Anna Mierzwa, Kielawa Natalia, Gabriela Marchwicka

Kolejność końcowa:

1. I LO
2. XX LO
3. ZSME
4. CSZiU

Opiekun : mgr Urszula Świerczek

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu