Awans do finałów siatkarek I LO

Siatkarki naszej szkoły nie mają sobie równych. Tym razem wzięły udział w eliminacjach do Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Tarnowa szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt, który odbędzie się 17 grudnia br. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów podzielonych na 4 grupy oraz 2 tury. Pierwsza tura liczyła 7 zespołów ze względu na brak przybycia drużyny Zespołu Szkół Budowlanych, natomiast druga obejmowała 9 zespołów. Po losowaniu grup okazało się, że reprezentantki I LO mają do zagrania tylko 2 mecze i wygranie choć jednego z nich prawdopodobnie sprawiłoby wejście do upragnionego finału.

W pierwszym spotkaniu naprzeciwko siatki stanęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczego. Od pierwszego gwizdka sędziego tego spotkania to nasze dziewczyny wykazywały ogromną przewagę rzemiosła siatkarskiego w każdym elemencie , o czym świadczy wysoka wygrana pierwszego seta 20:4. Drugi miał podobny przebieg, dlatego mgr Urszula Świerczek wprowadziła do gry zawodniczki rezerwowe, lecz i to nie stanęło na przeszkodzie wygrania tego seta (20:10), a zarazem całego spotkania w stosunku 2:0. W kolejnym, a zarazem ostatnim meczu dziewczyny podejmowały licealistki z XVI LO. Przebieg był lustrzanym odbiciem poprzedniego spotkania. Dziewczyny udowodniły, kto powinien zagrać w finale i bez żadnych problemów odniosły zwycięstwo (20:6, 20:12), wspaniale wywiązując się z roli faworyta.

Wyniki spotkań:

I LO – ZSEO 2:0 (20:4, 20:10)

I LO – XVI LO 2:0 (20:6, 20:12)

Skład zespołu: Weronika Wyroba (3f), Joanna Tadel (3f), Karolina Łącka (3c), Gabriela Szablowska (2c), Gabriela Burzawa (2c), Klaudia Wrona (2e), Marta Chmioła (2d), Katarzyna Mleczko (1d), Karolina Baran (1a), Natalia Kielawa (1a), Aleksadra Kotapka (1e), Katarzyna Szczebak (1e)

Opiekun: mgr Urszula Świerczek

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu