Mikołajki na sportowo

6 grudnia 2013 r. w ramach szkolnych mikołajek Samorząd Szkolny pod opieką mgr Urszuli Świerczek zorganizował Mikołajkowy Turniej Mixów Siatkarskich. Zainteresowanie było ogromne, gdyż blisko 100 uczniów naszej szkoły przez niemal 4 godziny zmagało się ze swoimi rówieśnikami dzielnie walcząc o każdą piłkę. Zgłosiło się 18 drużyn mieszanych (3 dziewczyny, 3 chłopaków). Mecze zostały rozegrane na 4 boiskach. Rozlosowanie grup miało miejsce na początku turnieju i takim o to sposobem w pierwszej grupie mogliśmy oglądać klasy: 1h, 1a, 1e, 1c, 1k, 2k, 2a, 3b, 3e natomiast w drugiej znalazły się: 1b, 1d, 1f, 1g, 2d, 2b, 3f, 3k, 3l.

Uczniowie prezentowali różne umiejętności siatkarskie, jednak nie chodziło tutaj o wygrywanie, tylko celem turnieju była przede wszystkim dobra zabawa, spędzenie aktywnie czasu, promowanie aktywności fizycznej, walka fair play oraz integracja uczniów poprzez sportowe rozgrywki, a zwycięzców wyłoniono po zaciętych i pełnych zaangażowania meczach. Każda drużyna rozegrała 8 spotkań trwających 8 minut. W pierwszej grupie nie do zatrzymania okazali się uczniowie z klasy 1h wygrywając wszystkie swoje mecze z bardzo wyraźną przewagą punktową. Drugie miejsce przypadło klasie 1k, która awansowała dzięki zwycięstwie nad 1c, gdyż ze względu na zdobycie takiej samej zdobyczy punkowej decydował bezpośredni pojedynek. W drugiej grupie najstarsi przedstawiciele naszej szkoły udowodnili swoją wyższość nad młodszymi kolegami i z kompletem zwycięstw klasa 3f oraz 2b (z jedną porażką) będą reprezentowały swoją grupę na finałowym turnieju, w którym udział wezmą po 2 najlepsze drużyny. Po zakończeniu wszystkich spotkań odbył się pokazowy mecz, w którym nauczyciele stanęli na przeciwko szkolnemu zaprzęgowi Świętego Mikołaja. Pojedynek ten dostarczył wielu emocji i miał zacięty przebieg, jednak drużyna „Białego Brodacza” ostatecznie musiała zejść z boiska pokonana. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu.

Kolejność końcowa:

GRUPA I:

1. 1H
2. 1K
3. IC
4. 3B
5. 1E
6. 3E
7. 2A
8. 1A
9. 2K

GRUPA II

1. 3F
2. 2B
3. 2D
4. 1D
5. 3K
6. 3L
7. 1G
8. 1B
9. 1F

Sędzia główny: Mikołajka Basia Gębiś

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu