Sukcesy w konkursie "Pamięć i tożsamość"

8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym "Pamięć i tożsamość" - intelektualny testament Jana Pawła II. Konkurs, zaproponowany w 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka, miał na celu m.in. rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości. Podczas finału, który odbył się w ZSME w Tarnowie mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentami prac uczestników oraz obejrzeć zwycięski film. W kategorii literackiej pierwsze miejsce ex aequo zajęła Nikola Krzak (1Fg), drugie miejsce również należało do naszej uczennicy - Kingi Wielbłąd (1Eg). Podjęły się one refleksji na temat rozumienia wolności w oparciu o słowa Jana Pawła II: "Wolność jest  dana człowiekowi przez Stwórcę i jest mu równocześnie zadana”. Temat wolności był bliski również Michałowi Liguzowi (3g), który przedstawił go w wersji filmowej i dzięki temu zajął pierwsze miejsce w tej kategorii. A jak pokazać "wolność" na zdjęciach? Tym zajęli się Tomasz Iwan (2d) oraz Kamila Nowak (3a), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowały również: Ania Łata (1Eg), Gabriela Bąk (1Eg) i Paulina Smoszna (3a). Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia dzięki życzliwości p. Łukasza Mączko. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Tarnowie. Relację z finału konkursu można znaleźć na stronach:
https://tarnow.gosc.pl/doc/6340958.Tarnow-Testament-papieza?fbclid=IwAR1BGR2Xac0v56d8oCbSaj2vKQ0jqzX26EtkDUMtGSH96WrCXrLknuSABnI  
https://zsme.tarnow.pl/wp/miedzyszkolny-interdyscyplinarny-konkurs-pamiec-i-tozsamosc/  

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu