Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

 do uj2015 1W dniu 18 marca 2015 r.  liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W programie znalazły się wykłady i warsztaty zgodnie z zainteresowaniami naszych uczniów.

Podczas zajęć można było między innymi:

  • -dowiedzieć się, co to jest ”efekt motyla” i dlaczego nie można przewidzieć pogody
  • -poznać podstawy tworzenia gier komputerowych i łamania szyfrów
  • -zobaczyć  jak powstaje oprogramowanie i czy można policzyć głosy w 3 miesiące.
  • -dowiedzieć się jak i dlaczego powinniśmy szyfrować korespondencję w sieci
  • -przyglądnąć się i dowiedzieć się jak działa drukarka 3d

Udział w powyższych zajęciach pozwolił dostrzec jak bardzo matematyka i informatyka wpływają na nasze codzienne życie i lepsze rozumienie nieustannie zmieniającego się świata. Był też okazją do porozmawiania ze studentami i do bliższego poznania specyfiki studiów matematyczno – informatycznych na tym Wydziale.

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu