4 marca w Tarnowie w budynku Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 65 najlepszych olimpijczyków z diecezji tarnowskiej. Cieszymy się, że w tym gronie znaleźli się uczniowie naszego liceum. Byli nimi: Natalia Kozak z klasy I eg, Jakub Szczepański z klasy II c, Gabriela Kara z klasy I f , Wiktoria Sokołowska z klasy I c i Martyna Mękal z klasy III e.
Diecezjalny finał OTK należał do panów z Tarnowa. Jednym z nich jest Jakub Szczepański, który zajął 2 miejsce ustępując zwycięscy tylko o 1 pkt.

W ten sposób Jakub uzyskał tytuł laureata etapu diecezjalnego i kwalifikację do etapu najwyższego, czyli ogólnopolskiego tejże Olimpiady. Dumni z Ewangelii i dumni z Polski (takie jest hasło tegorocznej Olimpiady) będą reprezentować diecezję tarnowską w Przemyślu w etapie centralnym, który odbędzie się 16-18 kwietnia. Również tytuł laureatki etapu diecezjalnego, zajmując wysokie 7 miejsce, zdobyła Gabriela Kara.
Cieszymy się ogromnie z tego sukcesu naszego ucznia tym bardziej, że to już czwarty rok z rzędu wprowadzamy uczniów naszego liceum do etapu ogólnopolskiego.
Całej piątce bardzo gorąco dziękujemy i gratulujemy odwagi w mierzeniu się z wiedzą teologiczną, a Jakubowi życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}Aktualnosci/2020/OTK2020/{/gallery}