religia  full

2 grudnia odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej, w tym roku miał on formę zdalną. Czterech najlepszych uczniów przeszło do etapu diecezjalnego, są to: Gabriela Kara (2f), Natalia Kozak (2eg), Emilia Boruta (1d) oraz Jakub Szczepański (3c).

Temat tegorocznej Olimpiady porusza bardzo ważny temat tożsamości człowieka: "Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka"
Celem konkursu jest przybliżenie jej uczestnikom wizji człowieka w ujęciu teologii katolickiej. Nie chodzi wyłącznie o zdobycie informacji - choć każdy uczeń czytając przekazy biblijne, jak i zapoznając się z nauczaniem Kościoła, zyska ogromną wiedzę w rozumieniu podstawowych pojęć takich jak: człowiek, godność osoby, wolność, dusza i ciało. Ważne jest zrozumienie egzystencji człowieka jako jedności duszy i ciała oraz komplementarności płci oraz dostrzeżenie, że zadaniem człowieka jest nieustanne dorastanie do swego człowieczeństwa i rozwój rozumiany jako osobista świętość.

Wyjątkowość tegorocznego tematu związana jest także z tym, że ma on znaczenie w osobistej formacji uczestników. Mogą oni odkrywać własne istnienie jako kobiety lub mężczyzny; odkrywać swoją wartość wynikającą z godności człowieka jako osoby - czyli wartości najwyższej, danej raz na zawsze, niezależnej od czyjegokolwiek uznania. /z Regulaminu OTK/

Naszym olimpijczykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!