2 listopada 2021r. jako wolontariusze I Liceum w Tarnowie wraz z s. Agnieszką Lampasiak wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Ciężkowic.
W pierwszej kolejności udaliśmy się do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, które o tej porze roku wygląda jeszcze piękniej niż zazwyczaj. Podczas pokonywania trasy podziwialiśmy wspaniały, kolorowy krajobraz. Następnie przeszliśmy do Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego, gdzie rozpoczęła się część pierwsza warsztatów. Na początku lepiej się poznawaliśmy dzięki zabawom integracyjnym oraz pracy w grupach.

Rozmawialiśmy o tym, kim tak naprawdę jest wolontariusz i czym jest wolontariat. Później omawialiśmy różne akcje i  wydarzenia, które chcielibyśmy w tym roku zorganizować. Następnie przeszliśmy do działania i pomagaliśmy w grabieniu liści oraz porządkach w domu rekolekcyjnym. Po skończonej pracy zostaliśmy zaproszeni na przepyszny, ciepły posiłek, po którym odbyła się część druga naszych warsztatów. Podzieliliśmy się na kilka grup i wspólnie tworzyliśmy materiały na kiermasz oraz nagrywaliśmy film z pozdrowieniami dla przyjaciół z Afryki. 
Wyjazd do Ciężkowic pomógł nam się lepiej poznać, a także zorganizować pracę na ten rok szkolny. Jesteśmy bardziej zmotywowani do działania i pomocy na rzecz innych. Serdecznie dziękujemy ks. Marcinowi oraz siostrom z Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach za gościnę i wspólnie spędzony czas.
/tekst: Sylwia/