W dniach 10.06 - 17.06.2022 organizowana jest wycieczka do Szkocji oraz Anglii. Ramowy plan wycieczki oraz cennik i wymagania względem podróżujących (paszport ważny 6 miesięcy od wjazdu, szczepienie przeciwko Covid-19 ) znajdują się tutaj. Więcej informacji dotyczących wyjazdu udzielają Pani Marzena Tatarczuch, Pani Małgorzata Dudek oraz Pan Grzegorz Pałucki. Wymienieni nauczyciele przyjmują również zapisy na wyjazd.

 

Termin: 10.06 – 17.06.2022 r.
Cena:  2450 zł

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:          

1 DZIEŃ - wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.    

2 DZIEŃ - przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle. Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ – śniadanie, przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument – wieżę widokową stojącą w miejscu,  z którego wielki bohater szkocki William Wallace dowodził wojskami szkockimi Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do Fort William, widok na Ben Nevis – najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii. Przejazd przez Glencoe – najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu Mc'Donaldów. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwarthu. Następnie wizyta nad pełnym oceanem w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji. Przejazd górskimi wąwozami w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya – Trossachs. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ  - śniadanie, przejazd do  EDYNBURGA – stolicy Szkocji. Tam zwiedzamy m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s,  Edinburgh Castle, Scott Monument. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ śniadanie, przejazd do YORKU - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast północnej Anglii. Zobaczymy m.in.: pięknie zachowane mury miejskie wraz z bramami wjazdowymi, Katedrę  – największa katedra w Anglii, Uniwersytet, ruiny zamku, The Shambles – jedyna w Europie średniowieczna ulica zachowana w całości. Przejazd na obiadokolację i nocleg do schroniska młodzieżowego.

7 DZIEŃ  - śniadanie przejazd do Londynu. Zwiedzanie:  London Eye, budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ  - powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu wycieczki;

- 5 śniadań: 3 u rodzin, 1 na promie, 1 w schronisku młodzieżowym; 4 obiadokolacje: 3 u rodzin, 1 w restauracji typu fast-food (restauracje typu Mc'Donald's, Pizza Hut) lub schronisku młodzieżowym; 3  packed lunche u rodzin;

- 3 noclegi u rodzin brytyjskich (od 2 do 5 osób u jednej rodziny);

- 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych;

- 1 nocleg w schronisku młodzieżowym;

- ubezpieczenie NNW i KL, opłata na TFG (10 zł), TFP (10 zł);

- przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle, Dover - Calais (prom lub eurotunel);

- przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek);

- opiekę pilota.

UWAGA! Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat parkingowych oraz wjazdowych do miast, przejazdów komunikacją miejską oraz testu na Covid-19. Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: 100 GBP (osoby do 16 lat) lub ok  125 GBP (osoby pow. 16 lat) - kwota ta obejmuje przejazdy autokarem w centrum miasta, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej (metro) + obowiązkowo na test Covid-19 w drugim dniu pobytu . Cena wstępów podana na rok 2021. Dokładna kwota na bilety wstępów oraz test podana będzie w terminie bliższym wyjazdu.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z wychowawcami.

UWAGA: W związku ze stanem epidemiologicznym na teren UK bez kwarantanny mogą obecnie wjechać tylko osoby zaszczepione!!! Dodatkowo obowiązuje test na Covid-19 w drugim dniu pobytu. Przepisy są ustanawiane przez poszczególne Państwa i mogą ulec zmianie. Szczegółowe przepisy dotyczące obecnej sytuacji można sprawdzić na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania lub https://www.gov.uk/