W piątek 30 września, już po raz trzynasty w pracowniach I Liceum zorganizowane zostaną pokazy w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców, którego koordynatorem jest Województwo Małopolskie.

Odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazach wielu doświadczeń i eksperymentów prezentowanych i przygotowanych przez uczniów, absolwentów oraz nauczycieli I LO w Tarnowie. W pracowniach: biologicznej, chemicznej, geograficznej, fizycznych i matematycznych oraz w Auli szkolnej każdy z gości będzie miał okazję do samodzielnego wykonania prostych doświadczeń, w wielu wypadkach ilustrujących podstawowe prawa przyrody, spotkać żywe okazy fauny, poczuć atmosferę dalekich krajów czy połamać sobie głowę i ręce w rozwiązywaniu przeróżnych zadań i problemów.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć intelektualną przygodę z naukami matematyczno-przyrodniczymi w piątek 30 września 2022 r. w godz. 17:00 – 21:00.