W dniach 22.09 - 25.09.2022 czterech uczniów z naszej szkoły Szymon Kijowski i Mikołaj Sitko z kl.3b oraz Maksymilian Czerniak i Maciej Kochan z kl.4b uczestniczyło w 8 Kongresie Młodych Matematyków Polskich w Łodzi.

Wydarzenie to zostało zorganizowane z myślą o najzdolniejszych, zainteresowanych matematyką uczniach z  liceów i techników z całej Polski. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z wybitnymi polskimi matematykami i wysłuchać ich wykładów. Brali także udział w zajęciach prowadzonych przez innych uczestników kongresu, prezentujących swoje własne referaty.

Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Noc z Matematyką, gra miejska „Ślepy Maks” oraz Wieczór gier planszowych.

Kongresy takie odbywają się cyklicznie we wrześniu co dwa lata w różnych ośrodkach akademickich w Polsce. Organizatorem tegorocznego wydarzenia  były Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk.