„Ten świat potrzebuje odrobiny cudowności” – powiedział pan Mendez w filmie „Cyrk motyli”. Takiej odrobiny dodali wolontariusze, którzy 19 i 20 października zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na utrzymanie domu dla młodzieży z albinizmem w Tanzanii.

Od kilku lat grupa uczniów naszej szkoły regularnie wspiera Tanga House – dom, w którym kilkunastu młodych, chorych na albinizm Tanzańczyków, ma zapewnioną szansę na edukację, ale i bezpieczeństwo (Albinosi spotykają się często z atakami lokalnej ludności i odrzuceniem). Dom Tanga powstał dzięki Stowarzyszeniu Misji Afrykańskich, a prowadzą go polskie siostry loretanki i ks. Janusz Machota, który pochodzi z Maszkienic niedaleko Brzeska.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy osób, które co miesiąc wpłacają po kilka złotych na ten cel, to prosimy o kontakt z katechetami. Więcej informacji o projekcie oraz o samym domu Tanga można znaleźć na: www.facebook.com/tangasma oraz www.sma.pl/pomoc-misjom-19583/pomoc-szkolom-w-afryce-19597